Aktualności kwiecień 2022

2022-04-22

W czwartek 21 kwietnia 2022 roku spotkaliśmy się w lesie „Drapałka” z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 z Kórnika aby sfinalizować akcję „Kasztanobranie 2021”. Uczniowie co roku zbierają kasztany na zimowe dokarmianie zwierzyny leśnej. Spotkanie rozpoczęło się sygnałem myśliwskim „Powitanie” w wykonaniu kol. Andrzeja Jesse sygnalisty, członka zespołu muzyki myśliwskiej „Babrzysko”, myśliwego członka KŁ „Jawor”. W trakcie spotkania przekazaliśmy uczniom wiedzę na tematy przyrodniczo łowieckie. Kolega Marcin Antkowiak - podłowczy KŁ"Kogut", uczył dzieci rozpoznawania zwierząt po wyglądzie i odgłosach jakie wydają, a kol. Mateusz Nowicki - Strażnik Łowiecki Nadleśnictwa Babki omówił zasady prawidłowego zachowywania się w lesie. Dzieci zapoznały się również z życiem i zwyczajami ptaków nocnych jakimi są sowy oraz z sygnałami myśliwskimi stosowanymi w łowiectwie. Całość zakończyło ognisko i grillowanie kiełbasek oraz wręczenie nagród i znaczków pamiątkowych z logo naszego koła wszystkim dzieciom biorącym udział w zbieraniu kasztanów.

Darzbór – Grzegorz Marciniak

 

 

2022-04-15

 

Wielkanoc – Zmartwychwstanie Pańskie

Wszystkim myśliwym z Koła i ich rodzinom życzę, by był to czas wypoczynku, wyciszenia, refleksji i zadumy, duchowego ubogacenia, domowego ciepła dającego spokój i radość a nade wszystko, by był to czas napełniający nas wiarą w dobro drugiego człowieka, która wzmocni nasze koleżeństwo.

Za Zarząd Koła

Prezes Witold Jakubowski

2022-04-04

 

"Myśliwi z Koła Łowieckiego nr 73 „KOGUT” w Kórniku na początku marca 2022 r. zakończyli dwuletnią akcję poprawy warunków gniazdowania dzikich kaczek, polegającej na stawianiu koszy lęgowych dla kaczek. Kol. Dawid Niemier wykonał 16 metalowych podpór i koszy. Konstrukcja metalowa uniemożliwia drapieżnikom, szczególnie norce amerykańskiej, dostęp i niszczenie gniazd. Kosze zostały ustawione w rejonach występowania kaczek, w: obwodzie 200 – 8 szt. i obwodzie 320 również 8 szt. (4 w Rejonie Zwola i 4 w Rejonie Mechlin). Gniazda będą monitorowane, aby przekonać się, na ile poprawi się sukces lęgowy kaczek."

 

 

 

 

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Fases Luna 48882Aktualna faza księżyca

 

 

HUbertus 2016

Hubertus 2016

Odsłon artykułów:
383644

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Dowiedz się więcej