Aktualności październik 2021

2021-10-24

Pierwsza Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę.

            W dniu 24 października 2021r o godzinie 10.00 odegranym sygnałem ,,zbiórka” oraz ,,powitanie” rozpoczęły się uroczystości  na Pl. Biegańskiego w Częstochowie.O godz. 10.15 zebrane na Placu liczne Poczty Sztandarowe Kół Łowieckich z całej Polski wyruszyły w kierunku Bazyliki w asyście orkiestry myśliwskiej oraz sygnalistów myśliwskich.      O godzinie 11.00 w Bazylice Częstochowskiej  rozpoczęła się Msza św. w intencji myśliwych i ich rodzin.  Po odsłonięciu tablicy upamiętniającej Pierwszą Pielgrzymkę, przez Łowczego Krajowego zebrani goście, myśliwi i poczty sztandarowe udały się na plac przed Domem Pielgrzyma, gdzie ZO w Częstochowie przygotował poczęstunek kuchni myśliwskiej.

W Pierwszej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Myśliwych na Jasną Górę  uczestniczył również Nasz poczet sztandarowy w składzie  Kol. Zbigniew Tic oraz Kol. Marcin Antkowiak.

Z myśliwskim pozdrowieniem

Darz Bór 

Marcin Antkowiak

2021-10-04

„Wspaniała lekcja przyrody”

W poniedziałek 4 października 2021 roku razem z kolegami z PSŁ w Poznaniu odwiedziliśmy Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Komornikach. Nasze spotkanie dzieci nazwały „wspaniałą lekcją przyrody”.

Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu o lesie, oraz prezentacją multimedialną autorstwa kolegi Tomka, który następnie zaprezentował urządzenia łowieckie oraz wyjaśnił  jakie zadania w gospodarce łowieckiej mają myśliwi.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się sowy - puchacz bengalski i płomykówka, które również uczestniczyły w naszym spotkaniu. Z zaciekawieniem i w wielkim skupieniu uczestnicy spotkania wysłuchali informacji o życiu sów.

Na wycieczce do lasu, na którą poszliśmy, dzieci dowiedziały się o zwierzętach żyjących w naszych lasach. Tam również zapoznały się z gatunkami drzew.

Darzbór

Grzegorz Marciniak

 

2021-09-01

82. rocznica wybuchu II wojny światowej 

 

1 września br. z okazji 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej w całej Polsce organizowane były uroczystości patriotyczne. 

W gminie Kórnik uroczystości rocznicowe rozpoczęły się o godz. 12.00 przed kórnickim ratuszem. Licznie przybyłe delegacje przedstawicieli kombatantów, samorządu, szkół, stowarzyszeń, organizacji społecznych

i kórnickich firm, by oddać hołd pomordowanym mieszkańcom ziemi kórnickiej, złożyły kwiaty pod tablicą na kórnickim ratuszu. 

Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze w miejscach pamięci narodowej związanych z II wojną światową. 

Hołd poległym i pomordowanym mieszkańcom Kórnika w imieniu Koła Łowieckiego „Kogut” złożyli Koledzy: Zbigniew Tic, Marcin Antkowiak i Jacek Wojciechowski.

 

Darzbór

Marcin Nowak

Łowczy Koła

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Fases Luna 48882Aktualna faza księżyca

 

 

HUbertus 2016

Hubertus 2016

Odsłon artykułów:
379842

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Dowiedz się więcej