Aktualności listopad 2021

2021-11-16

1d

W dniu 16.11.2021 roku brałem udział z kol. Andrzejem Jesse z koła łowieckiego „Jawor” z Poznania w spotkaniu edukacyjnym w Przedszkolu „Kolorowe Pole” w Dachowie. W spotkaniu brało udział około 60 przedszkolaków oraz Panie wychowawczynie. Plansze edukacyjne, oraz inne pomoce, które zaprezentowaliśmy na spotkaniu  były bardzo pomocne w nawiązaniu kontaktu z małymi uczestnikami spotkania. Gra na rogach myśliwskich, tych starych i nowych, pokazanie plansz edukacyjnych ze zwierzętami żyjącymi w naszych lasach bardzo zaciekawiło małych uczestników spotkania. Tradycją już się stało, że sowy Karo i Luna są zawsze z nami!

Jako myśliwi promujemy łowiectwo i ochronę przyrody. Statut PZŁ wyraźnie mówi, że do naszych zadań należy współpraca ze szkołami w prowadzeniu edukacji przyrodzniczo-łowieckiej i pracy wychowawczej wśród młodzieży z zakresu ochrony zwierzyny, opieki nad nią i zachowania naturalnego środowiska przyrodniczego.

I my to robimy!

Darzbór – Grzegorz Marciniak

KŁ”Kogut” w Kórniku

 

2021-11-02

Okręgowa Hubertowa Msza Święta

 

Dnia 30  października 2021r. o godz. 1100 w kościele  pw. Wszystkich Świętych w Kórniku odbyła się Okręgowa Hubertowa Msza Święta, na którą byliśmy zaproszeni przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckie w Poznaniu. Mszę celebrował kapelan ZO ks. Jan Słowiński wraz z proboszczem parafii ks. Grzegorzem Zbączyniakiem.

We Mszy Świętej uczestniczyło pięć pocztów sztandarowych oraz dwóch sokolników. 

Oprawę muzyczną uświetnił Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej ZG PZŁ (Kapela Zamku Rydzyńskiego) pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka.

Z naszego Koła w uroczystości wzięło udział dwunastu myśliwych.

Po Mszy Św. uczestnicy uroczystości przeszli do Sali Czarnej w Zamku Kórnickim na wernisaż wystawy dóbr kultury łowieckiej, z tematyką dotyczącą: Legendy o św. Hubercie-europejskim fenomenie kultury, Specyfiki polowań na niedźwiedzie w Polsce od XVIII w. do końca XIX w., Motywów łowieckich w heraldyce europejskiej.

Mikołaj Jakubowski Łowczy Okręgowy PZŁ w Poznaniu otworzył wystawę i powitał przybyłych. 

Wystawę przygotowali: Ryszard M. Wagner – komisarz wystawy, Stefan Feder i Kazimierz Krawiarz.

Przed zwiedzaniem wystawy zgromadzeni wysłuchali koncertu muzyki łowieckiej w wykonaniu Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Babrzysko” pod kierownictwem Krzysztofa M. Kadleca.

Prezes Koła

Witold Jakubowski

 

 

 

 

 

 

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Fases Luna 48882Aktualna faza księżyca

 

 

HUbertus 2016

Hubertus 2016

Odsłon artykułów:
379837

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Dowiedz się więcej