Aktualności kwiecień 2019

2019-04-29

W ZWIĄZKU Z LICZNYMI PROŚBAMI KOLEGÓW DOTYCZĄCYMI ODSTRZAŁU SNITARNEGO DZIKÓW ZAMIESZCZAM INFORMACJĘ ZE STRONY NASZEGO KOLEGI  http://wysiadka.eu/

Odstrzał sanitarny dzików.

Chciałem przekazać kolegom myśliwym kilka informacji na temat odstrzału sanitarnego dzików.

Rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego dzików wydają wojewodowie. W roku bieżącym Wojewoda wielkopolski wydał takie rozporządzenie 18 stycznia 2019 r.

W rozporządzeniu czytamy między innymi:

§ 4

Pozyskane w ramach odstrzału sanitarnego tusze dzików winny zostać przeznaczone do utylizacji bądź produkcji mięsa na własny użytek myśliwego, który dokonał odstrzału.

§ 5

Wykonanie rozporządzenia powierza się :

  1. powiatowym lekarzom weterynarii …......

  2. dzierżawcom i zarządcom obwodów łowieckich …...

Powiatowi lekarze weterynarii podpisali z kołami łowieckimi umowy na odstrzał w roku bieżącym (z pewnymi wyjątkami) - po dwa dziki sanitarne w każdym obwodzie łowieckim.

Myśliwy za wykonanie odstrzału sanitarnego dzika zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 15 listopada 2018 roku (Dz.U poz.2194), otrzymuje zryczałtowany zwrot kosztów za każdą odstrzeloną sztukę:

  1. samicy przelatki lub dorosłej samicy dzika - 650,00 zł;

  2. dzika innego niż w wymieniony w pkt 1 - 300,00 zł.

Zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. „o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt” (Dz.U. z 2017 r. poz.1855 z późn.zm), osobie uprawnionej do wykonywania polowania wykonującej odstrzał sanitarny zwierząt przysługuje zwolnienie od pracy. Za czas zwolnienia od pracy osoba ta zachowuje prawo do wynagrodzenia ustalonego na zasadach dotyczących wynagrodzenia jak za urlop wypoczynkowy.

W ciągu roku z tego tytułu można uzyskać 6 dni zwolnienia za które przysługuje wynagrodzenie.

Reasumując:

Każdy myśliwy posiadający odstrzał dzika sanitarnego, po jego pozyskaniu otrzymuje zryczałtowany zwrot kosztów zgodnie z cyt. Rozporządzeniem, zabrać pozyskanego dzika na użytek własny lub przekazać do utylizacji oraz uzyskać maksymalnie 6 dni płatnego urlopu za dni w których wykonuje odstrzał sanitarny. Urlop przysługuje również w sytuacji kiedy polowanie nie zakończy się sukcesem.

2019-04-23

 

 

Kolejne spotkanie w Dąbrowie

Tradycją stały się już spotkania edukacyjne z dziećmi ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Dąbrowie. W dniu 28.03.2019 z kolegą Michałem Gurbodą kolejny już raz odwiedziliśmy malusińskich aby porozmawiać o zwierzętach i ptakach naszych lasów i łąk. Jako myśliwi koła „Kogut” w Kórniku odwiedzamy placówki oświatowe na terenie naszych obwodów łowieckich i nie tylko, aby od najmłodszych lat zapoznawać dzieci z naszą polską przyrodą i z zadaniami jakie spoczywają na myśliwych. Na spotkania zawsze zabieram sowy, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Darz Bór Grzegorz Marciniak

 

 

___________________________________________________________________________________

 

Koleżanko i Koledzy z przykrością informujemy, że odszedł od nas do " Krainy Wiecznych Łowów" nasz długoletni Kolega  Henryk Kiczka. Msza Św. żałobna odbędzie się 4 kwietnia br . tj.  czwartek w Kościele Parafialnym  pw. Św. Wawrzyńca w Zaniemyślu.

- Zarząd Koła -

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Fases Luna 48882Aktualna faza księżyca

 

 

HUbertus 2016

Hubertus 2016

Odsłon artykułów:
383639

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Dowiedz się więcej