Aktualności luty 2019

2019-02-21

Zarząd Okręgowy PZŁ w Poznaniu informuje, że ocena prawidłowości pozyskania jeleni i danieli byków oraz muflonów odbędzie się w dniu 9 marca 2019 r (sobota) na strzelnicy w Poznaniu – Antoninku ul. Bałtycka 79.

Ze względów organizacyjnych w celu skrócenia czasu oczekiwania na wyniki oceny prosimy aby myśliwi z kół łowieckich o numerach 1-52 przybyli w godzinach 900 – 1300, natomiast myśliwych z kół o numerach 53 – 104 zapraszamy w godzinach 1300 – 1700.

Trofea przekazywane do oceny należy właściwie opisać na metryczce uwzględniając imię i nazwisko myśliwego, numer obwodu łowieckiego, datę pozyskania.

 

2019-02-18

26 stycznia 2019 roku w Dworku Fantazja na Zwoli, odbyła się Zabawa Myśliwska Naszego Koła.

Poza wieloma tradycjami łowieckimi, od zawsze kultywowanymi przez zrzeszonych myśliwych, Zabawy Myśliwskie stanowiły stały element życia na niwie łowiecko - towarzyskiej. Z krótkimi przerwami, od dziesięcioleci, Myśliwi wraz z towarzyszkami i towarzyszami swojego życia oraz przyjaciółmi spotykają się po sezonie polowań zbiorowych na ostatnim ,,miocie”, podczas wspólnej biesiady.

W tegorocznej Zabawie uczestniczyło 50 par. Zaproszenie przyjął Wice Burmistrz Miasta i Gminy Kórnik Sebastian Wlazły oraz Kustosz Izby Pamiątek Regionalnych Kórnickiego Ośrodka Kultury Kazimierz Krawiarz.

Gości przywitał i rozpoczął Zabawę Łowczy Koła Marcin Nowak oraz Prezes Koła Witold Jakubowski. Piękne Panie w oszałamiających kreacjach wraz z przystojnymi partnerami, często w mundurach myśliwskich, bez zbędnej zwłoki ruszyli na parkiet, który do samego rana pustoszał tylko na krótkie chwile wykorzystywane na posiłek. Suto zastawione stoły, pełne były różnego rodzaju jadła i nie zabrakło również dziczyzny z Naszych przezasobnych łowisk.

W ramach loterii, każda para Gości została obdarowana upominkiem. Sponsorami była Gmina Kórnik, Gmina Zaniemyśl, Gmina Środa Wielkopolska, Kol. Filip Mizgier, Kol. Zbigniew Tic, Kol. Maciej Ewert, Kol. Roman Wdowczyk. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Od trzech lat oprawę muzyczną zapewnia nam zespół PLAYERS i kolejny raz Nas nie zawiódł, podgrzewając atmosferę na parkiecie do czerwoności.

Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji i prowadzeniu Zabawy szczególnie mojej żonie Ani, córkom Natalii i Darii, Mikołajowi Jakubowskiemu, Katarzynie Adamczyk.

Łowczy Koła Nowak Marcin

 

 

2019-02-06

Sekretarz Koła informuje, że legitymacje PZŁ będą do odbioru od dnia 07.02.2019 r.

2019-02-01

Dnia 01-02-2019 Odbyło się  6 posiedzenie Zarządu Koła.

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Fases Luna 48882Aktualna faza księżyca

 

 

HUbertus 2016

Hubertus 2016

Odsłon artykułów:
383642

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Dowiedz się więcej