Aktualności styczeń 2020

 

2020-01-22

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku odbyło się podsumowanie kasztanobrania 2019. 
W akcji udział wzięło  98 uczniów klas 0-7 z których to wszyscy otrzymali podziękowania, gratulacje  i dyplomy. Najlepsi zbieracze otrzymali dodatkowo książki o tematyce przyrodniczej oraz puzzle. 
Pierwsze miejsce zajęły dwie osoby, byli to uczniowie kl. 0, którzy zebrali po 256 kg kasztanów.
Ogółem szkoła w tym roku uzbierała rekordową ilość owoców kasztanowca bo 3030 kg.
Na początku spotkania w auli szkolnej  kol. Andrzej Jesse z Koło Łowieckiego ,,Jawor" w Poznaniu który jest sygnalistą w zespole ,,Babrzysko" zaprezentował kilka sygnałów myśliwskich w tym powitanie. 
Następnie kol. Grzegorz Marciniak zaprezentował swoje dwie sowy, wygłaszając krótką prelekcję na temat sów w naszych lasach co wywołało bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży i nauczycieli. Po prezentacji w imieniu Zarządy Koła złożyłem podziękowania dla p. Dyrektor Szkoły, wychowawców oraz młodzieży za rekordową zbiórkę karmy, wspólnie z w/w wręczyliśmy dyplomy i nagrody. 
Po godzinie 10.00 wraz z grupą ok 45 osób udaliśmy się autokarem do lasu na Drapałkę gdzie strażnik leśny p. Mateusz Nowicki wygłosił krótką prelekcję na temat lasu i zachowania się w nim. 
Ja wygłosiłem małą prezentacje dot. gatunków zwierząt w naszych lasach (pokazując młodzieży zdjęcia poszczególnych gatunków i je dokładnie omawiając). Po wysłuchaniu występu kol. Andrzeja który przedstawił nam historię sygnalistyki myśliwskiej oraz zaprezentował  kilka instrumentów  (rogów) myśliwskich w tym róg bawoli udaliśmy się na poletko łowieckie gdzie znajduje się paśnik i lizawki. Przy paśniku przy którym znalazła się różnoraka karma w postaci buraków ćwikłowych , cukrowych, owoców kasztanowca i siana przedstawiono uczestnikom spotkania zarys gospodarki łowieckiej związanej z dokarmianiem zwierzyny , która ma duże znaczenie dla  ochrony  uprawach rolnych przed szkodami łowieckimi. Na zakończenie spotkania przy ,,gwieździe" każdy usmażył w ognisku pyszną kiełbaskę  i wypił ciepłą herbatę.    
 Darz Bór
Marcin Antkowiak
 
 

2020-01-13

 

W związku z uruchomieniem odstrzału bobrów, chętnych myśliwych proszę o zgłaszanie się po odstrzały do Łowczego Koła. 

Łowczy Koła

2020-01-03

Zarząd Koła prosi o  zapłacenie składki PZŁ na rok 2020  najpóźniej do 7 stycznia br. po tym terminie legitymacje PZŁ nie będa przedłużanie przez Zarząd Koła.

- 363 zł (w tym ubezpieczenie 43 zł) - normalna
- 203 zł (w tym ubezpieczenie 43 zł) - dla młodzieży uczącej się do 25 roku życia oraz myśliwych, którzy ukończą do dnia 31 grudnia 2019 r 70 rok życia
- 123 zł (w tym ubezpieczenie 43 zł) - dla myśliwych, którzy ukończą do dnia 31 grudnia 2019 r 80 rok życia.

Zarząd Koła

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Dowiedz się więcej