Aktualności grudzień 2019

 

2019-12-24

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Zarząd Koła Łowieckiego " Kogut" ,składa Koleżance i Kolegom oraz rodzinom życzenia wszystkiego najlepszego .Życzymy dużo zdrowia , szczęścia i sukcesów łowieckich.
Niech Św. Hubert darzy w polu i kniei.

 

gw

renifer ruchomy obrazek 0034renifer ruchomy obrazek 0034renifer ruchomy obrazek 0034

 

2019-12-19

Decyzją Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu z dnia 27 listopada 2019 r. przyznana została Odznaka honorująca 50-letnią przynależność do PZŁ Kolegom Lucjanowi Wojciechowskiemu i Witoldowi Jakubowskiemu. Uroczystość wręczenia odznaczeń łowieckich odbyła się 17 grudnia 2019 r. w Wielkopolskim Domu Łowieckim w Poznaniu (z przyczyn osobistych Kol. Lucjan Wojciechowski nie brał udziału w uroczystości). Atmosfera na spotkaniu była bardzo podniosła i uroczysta.
Zarząd Koła
 
 

2019-15-08

„ POMAGAMY ZWIERZĘTOM LEŚNYM ” - 03.12.2019.

Myśliwi z trzech kół łowieckich: „Kogut” z Kórnika, „Dąbrowa” z Poznania oraz „Jawor” z Poznania, w auli Szkoły Podstawowej w Szczodrzykowie spotkali się z uczniami, którzy brali udział w akcji „Pomagamy zwierzętom leśnym”, która polegała na zbieraniu kasztanów na zimowe dokarmianie zwierzyny. W tym roku zebrano 1000 kg. Po 500 kg kasztanów otrzymały dwa koła łowieckie „Dąbrowa” z Poznania i „Kogut” z Kórnika.

Dla uatrakcyjnienia spotkania, przez myśliwych została przygotowana specjalna scenografia. Został zbudowany paśnik, podsypy i lizawka, prezentując urządzenia łowieckie prowadziliśmy prelekcję na temat zimowego dokarmiania zwierzyny.

Koła łowieckie ufundowały nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy zebrali największą ilość kasztanów, a wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe znaczki button. Dziękując Paniom nauczycielkom i Pani Dyrektor za zorganizowanie tak wspaniałej akcji przekazaliśmy na rzecz szkoły tablice edukacyjne zakupione przez koło łowieckie „Kogut” z Kórnika.

Darz Bór – Grzegorz Marciniak

2019-12-05

Komunikat

 

W zawiązku z objęciem naszych obwodów łowieckich strefą WAMTA Zarząd Koła informuje o zasadach wykonywania polowania na dziki :

 

Odstrzał dzików w obszarze WAMTA realizowany będzie zgodnie z RPŁ na 2019/2020 r. w terminie od dnia 05.12.2019 r. do dnia 31.12.2019 r. na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i  Rozwoju Wsi z dnia 20 marca 2019 r. w sprawie wprowadzenia w 2019 r. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej „Programu mającego na celu wczesne wykrycie zakażeń wirusem wywołującym afrykański pomór świń i poszerzenie wiedzy na temat tej choroby oraz jej zwalczanie” (Dz.U. 2019 poz. 598), oraz z Zarządzeniem nr 12/2017 Zarządu Głównego PZŁ z dnia 30.11.2017 r. 

 

WAŻNE : Należy zapoznać się z załącznikami do w/w pisma i bezwzględnie się do nich zastosować ( Załaczniki dostepne po zalogowaniu )

Znaczniki i formularze w obwodzie 320 znajdują się u Kol. Edwarda

Znaczniki i formularze w obwodzie 200 znajdują się u Kol. Henryka  

Środki biobójcze znajdują się u Kol. Podłowczego Kol. Marcina Antkowiaka.

Kórnik, 5 grudnia 2019 r.

Zarząd Koła

 

 

 

 

2019-12-04

"We wtorek 03 grudnia 2019 r. na terenie Centrum Prasowego MTP w Poznaniu brałem udział w uroczystym przekazanie ambulansu medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Ambulans zakupiono ze środków finansowych przekazanych przez koła łowieckie ze wszystkich pięciu okręgów Wielkopolski. Na drzwiach ambulansu umieszczono napis "DAR WIELKOPOLSKICH MYŚLIWYCH". W trakcie uroczystości odczytano list gratulacyjny od Ministra Środowiska. Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, w swoim wystąpieniu, zwrócił szczególną uwagę na szlachetny cel przedsięwzięcia myśliwych wielkopolskich.

Warto przypomnieć, że w 2016 r. przekazano ambulans medyczny dla szpitala dziecięcego im. Krysiewicza w Poznaniu zakupiony również ze środków finansowych przekazanych przez koła łowieckie, wtedy tylko z Okręgu poznańskiego.

        DARZ BÓR              

Prezes Koła  Witold J. Jakubowski"

 

 

2019-12-04

"W sobotę 30 listopada 2019 r. grupa 16-tu myśliwych z naszego Koła brała udział w polowaniu zbiorowym w obwodzie dzierżawionym przez Koło SOKÓŁ w Świdwinie. Pogoda dopisała i emocji było wiele. Dziki w każdym z pięciu miotów, jeleni, jak na tereny SOKOŁA, nieco mniej. Święty Huber pozwolił na stać przed bardzo godnym pokocie. Królem polowania został Kol. Przemysław Górski a jednym z dwóch Wice Królów został Kol. Michał Bartkowiak. Organizacja polowania na wysokim poziomie, a bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Atmosfera przednia i humory dopisywały uczestnikom polowania przez cały dzień.
Dziękuję Kolegom z Sokoła za wspaniałą gościnę."
Prezes Witold Jakubowski

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Dowiedz się więcej