Aktualności listopad 2019

2019-11-25

 ASF aktualne przepisy w sprawie bioasekuracji: tj. Zarządzenie nr 12/2017 ZG PZŁ z 30.11.2017 r. oraz wytyczne Głównego Lekarza Weterynarii z 18.07.2018 r.

- wytyczne czytaj...

- zarządzenie czytaj ...

 

2019-11-25

Edukacja przyrodniczo – łowiecka
 
20 listopada w ośrodku edukacji przyrodniczej Nadleśnictwa Babki w Odrzykożuchu uczestniczyłem spotkaniu edukacyjnym z udziałem dzieci, które do ośrodka dojechały ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka z Komornik. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się ze zwierzętami naszych lasów, poznały zasady jak należy zachowywać się w lesie, wysłuchały sygnałów myśliwskich oraz miały możliwość spotkać się oko w oko z sowami. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.
 
Darz Bór – Grzegorz Marciniak
 
 

2019-11-22

 

Koleżanko i Koledzy z przykrością informujemy, że odszedł od nas do " Krainy Wiecznych Łowów" nasz długoletni Kolega  Włodek Wrzeszcz. Msza Św. żałobna odbędzie się 26 listopada br . tj.  wtorek  o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym  w Rogalinku.

Dla Rodziny zmarłego Kolegi  wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci męża, ojca, dziadka.

składa Zarząd Koła Łowieckiego nr 73 " KOGUT" w Kórniku.

 

2019-11-15

101 rocznica odzyskania niepodległości w gminie Kórnik 

 

11 listopada br. minęła 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji w całym kraju zorganizowane zostały uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. 

W gminie Kórnik uroczystości rocznicowe  rozpoczęły się o godz. 10.00 przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, gdzie licznie przybyłe delegacje władz samorządowych, instytucji pozarządowych, zakładów pracy, szkół, kombatantów, stowarzyszeń, harcerzy oraz mieszkańcy Kórnika, złożyły wiązanki kwiatów. W hołdzie poległym i pomordowanym w walce o niepodległość Polski pod pomnikiem złożona została również wiązanka kwiatów od Koła Łowieckiego Kogut w Kórniku. W jednoosobowej delegacji uczynił to Łowczy Koła – Marcin Nowak.

Następnie poczty sztandarowe i delegacje udały się do Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Kórniku, gdzie odprawiona została Msza święta w intencji Ojczyzny.  

Marcin Nowak - Łowczy

 

2019-11-06

W sobotę 30 października 2019 r. gościliśmy na polowaniu zbiorowym w L-ctwie Mechlin Kolegów z Koła Łowieckiego „SOKÓŁ” w Świdwinie. Polowanie prowadził Kol. Jacek Kowalewski, jak zwykle, perfekcyjnie. Tak się niestety złożyło, że tym razem nie można było polować na byki daniela. Święty Huber był jednak łaskawy, pokot był  bardzo dobry. Atmosfera i pogoda dopisały. Królem polowania został Kolego Hubert Sewerynek w grona naszych Gości.

Darz Bór

Prezes Koła Witold Jakubowski

 

 

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Dowiedz się więcej