Aktualności październik 2019

2019-10-24

80-ta rocznica rozstrzelania obywateli gminy Kórnik

W 80 - tą rocznicę mordu dokonanego na mieszkańcach Kórnika i okolic przez niemieckiego okupanta, w niedzielę 20 października odbyła się uroczystość upamiętniająca to tragiczne wydarzenie. Licznie zebrani mieszkańcy oddali hołd pomordowanym obywatelom naszej gminy. W śród wielu pocztów sztandarowych nie zabrakło także sztandaru naszego Koła.

Cześć ich pamięci !

Darz Bór – Grzegorz Marciniak

2019-10-15

"W ostatnią sobotę, 12 października 2019 r. o godz. 18:00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Kórniku, grupa kilkunastu myśliwych z naszego Koła wraz z pocztem sztandarowym brała udział we Mszy Św. tzw. Mundurowej. Dla uświetnienia uroczystości Kol. Łowczy Marcin Nowak zaprosił, w imieniu Koła, Zespół Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju, który grał w czasie Mszy Św., a po zakończeniu uroczystości Zespół zagrał koncert muzyki myśliwskiej.

Dziękuję Koleżance i Kolegom za udział w uroczystości, a szczególnie Pocztowi Sztandarowemu na czele z Kol. Jackiem Kowalewskim."

           "DARZ BÓR"               

Prezes Koła  

Witold J. Jakubowski

2019-10-15

Coroczny festyn "Jesień na Łęgach Mechlińskich" odbył się 06 października 2019 r. Tradycyjnie najpierw była Msza Święta przy Krzyżu Skrzydlewskiego w "Łokciach" nad Wartą. Po Mszy realizowany był program imprezy. Nasze Koło tradycyjnie przedstawiło swoje osiągnięcia tym razem z kultury łowieckiej w zakresie: fotografia przyrodnicza autorstwa Kol. Zbigniewa Jasielskiego, malarstwa łowiecko-przyrodniczego autorstwa Kol. Lucjana Wojciechowskiego oraz wierszy i rzeźby autorstwa Kol. Henryka Grześkowiaka. Atrakcją festynu była degustacja dziczyzny podanej w naszym namiocie.

           "DARZ BÓR"               

Prezes Koła  

Witold J. Jakubowski

 

 

2019-10-09

Dnia 12.10.2019 r. w kościele PW. Wszystkich Świętych, w Kórniku o godz.  18:00 odbędzie się Msza Św. służb mundurowych ze sztandarami (w tym naszego Koła). Prosimy o liczny udział.

 

               "DARZ BÓR"               

Prezes Koła  

Witold J. Jakubowski

 

2019-10-02

Dzień Łowiecki w Szkole Podstawowej nr 1 w Plewiskach
 
Myśliwi z kół łowieckich „Kogut” z Kórnika, oraz „Jawor” i „Dąbrowa” z Poznania odwiedzili z okazji organizowanego „Dnia Łowiectwa” Szkołę Podstawową nr 1 w Plewiskach. Tematem spotkania oczywiście było łowiectwo. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o zadaniach jakie spoczywają na myśliwych, zapoznali się ze zwierzętami zamieszkującymi nasze pola i lasy. Dowiedzieli się o życiu i zwyczajach sów zamieszkujących i gniazdujących na terenie naszego kraju. Wysłuchali sygnałów myśliwskich w wykonaniu znakomitego sygnalisty kolegi Andrzeja Jesse.

Zadaniem myśliwych jest promowanie polskiego łowiectwa, zapoznawanie dzieci i młodzieży oraz osób starszych z naszą działalnością. Nasze spotkania edukacyjne nie tylko odbywają się na terenach naszych obwodów łowieckich, wykraczają także poza nasze obwody łowieckie.

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz Bór

Przemek Maliński

Grzegorz Marciniak

 

2019-10-02

Ocena prawidłowości pozyskania kozłów odbędzie się w siedzibie Nadleśnictwa Babki dnia 19.10.2019 r. w godzinach od 9.00 - 13.00

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Dowiedz się więcej